تبلیغات
مطالب جالب- اس ام اس -طنز-دانستنی ها

قالب وبلاگ


مطالب جالب- اس ام اس -طنز-دانستنی ها
سلام به وبلاگ خودتون خوش امدید 
نویسندگان
در باغی چشمه ای بود و دیوارهای بلند گرداگرد آن باغ, تشنه ای دردمند, بالای دیوار با حسرت به آب نگاه میكرد. ناگهان , خشتی از دیوار كند و در چشمه افكند. صدای آب, مثل صدای یار شیرین و زیبا به گوشش آمد, آب در نظرش, شراب بود. مرد آنقدر از صدای آب لذت میبرد كه تند تند خشتها را میكند و در آب میافكند.
آب فریاد زد: های, چرا خشت میزنی؟ از این خشت زدن بر من چه فایده ای میبری؟
تشنه گفت: ای آب شیرین! در این كار دو فایده است. اول اینكه شنیدن صدای آب برای تشنه مثل شنیدن صدای موسیقی رُباب است. نوای آن حیات بخش است, مرده را زنده میكند. مثل صدای رعد و برق بهاری برای باغ سبزه و سنبل میآورد. صدای آب مثل هدیه برای فقیر است. پیام آزادی برای زندانی است, بوی خداست كه از یمن به محمد رسید, بوی یوسف لطیف و زیباست كه از پیراهنِ یوسف به پدرش یعقوب میرسید.
فایدة دوم اینكه: من هر خشتی كه بركنم به آب شیرین نزدیكتر میشوم, دیوار كوتاهتر میشود. خم شدن و سجده در برابر خدا, مثل كندن خشت است. هر بار كه خشتی از غرور خود بكنی, دیوار غرور تو كوتاهتر میشود و به آب حیات و حقیقت نزدیكتر میشوی. هر كه تشنه تر باشد تندتر خشتها را میكند. هر كه آواز آب را عاشقتر باشد. خشتهای بزرگتری برمیدارد.[ چهارشنبه 4 بهمن 1391 ] [ 04:00 ق.ظ ] [ امید ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

از چی بگم برات؟

انتظار داری چه چیزی از جیب من درآد؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User
داستان روزانه
ابزاروبلاگ . محل زندگی شما
بک لینک طراحی سایت